Stiri si evenimente

Proiectul organizat de Asociația Muzica Artelor

In urma unui parteneriat, școlile noastre au fost incluse in programul turneului de teatru pentru copiii din cadrul Proiectului organizat de Asociația Muzica Artelor, Ploiești cu sprijinul CJPH, ,,TEATRUL LA NOI ÎN SAT”, editia a doua 2022

Spectacolul reprezentat: “TĂRĂBOI IN MUSUROI” dramatizare de Adrian Paisanaru după fabula ,,Greierul și furnica” de La Fontaine.

Din distribuție fac parte: ADRIANA CRISTIANA ANCUTA, ADRIAN COSTIN PANĂ, ADELA ȘTEFANIA ANCUȚA, DAVID NĂSTASE, VLAD MĂCREANU ȘI ADRIAN ANCUȚA.

Spectacolele sunt gratuite.

Cu mic cu mare, preșcolarii, clasele pregătitoare, clasele I-VIII, doamnele educatoare și învățătoare, doamnele și domnii diriginți, Directorii școlii și domnul Primar, preoții satului, părinți și bunici au participat la aceasta activitate.

Fotografiile sunt dovada bucuriei și a deschiderii către arta teatrală a întregii comunități.